Nezapomínejte procvičovat i svůj mozek

Online media cvičí nebo degradují mozek?

Mít možnost během pěti minut vědět co se děje na konci světa? Hrát hru byt v kontaktu s přáteli. Vyhrát tisíce anebo prohrát miliony? To je novy svět medii – online svět.

 

Online hry učí nás něco a dají se použít ve výuce?

Ano je to takový předstupeň. Tak jako se neučíme denně abecedu ale mezi 4-8 lety se ji jedinou naučíme tak v počátečním období se naučíme hry. Kdo z dospělých nehraje hry tak si buďto vymyslí, anebo je hraje dodnes a stydí se za to. Existuje určitě i vrstva lidi počítačových ignorantu ale ti určitě nejsou s to obstát v současnem světě. Objednat si jídlo online, letenku ubytovaní a pracovat online a netrávit denně spoustu hodin fyzickým cestováním do práce je trend. Ano existuje par výjimek, jež nemusí ťuknout do klávesnice, ale to je fakt výjimka z minulého století.

Zajímavá online hra a aplikace

Vaší pozornosti pak doporučuji hru Puzzlium jez velmi dovedně skrývá všechny hry a hlavolamy ze současného matematického světa. A tím se překlápíme do oblasti výuky. Ano například používaní interaktivní tabule je základem a musím se přiznat, že jsem okouzlen technikou, jež nedovedu řádně používat. Pokud vím, tak skvěle je promítaní poznámek psaných rukou, ale to není svět, tak jak si jej představuji.

Reálné peníze nebo virtuální souboje

Má cenu hrát i online hry založené na reálných platbách? Pokud nejste zkušeny hráč zapomeňte na to. Musíte znát nejdříve důkladná pravidla hry a pak maličko začít hazardovat se svými penězi. Ale je to adrenalin jez ostatní nenahradí. Stanovte si svůj limit můj je obvykle 250 korun a když ten prohrajete zabalte to. Obracené, pokud já osobně vyhrávám dvojnásobek částky jez jsem vsadil zabalím to také. Ano vím mel bych ctít vice ale takto můj to stačí. Příkladem kam rad chodím je kasino ale pozor oni mají i různé pobídky na start.

Odnést si pozitivní věci

Ten novy propojeny interaktivní svět vám umožňuje i online prohlížet musea hlavolamu hrát go, a hlavně nacházet nove podněty a nápady. Jak si dovedete představit pravé o ty vazby a komunikace jde. Sedět v koute se v tomto případě snad vůbec nevyplatí a umožňuje i obrovské sdílení prací. I mým snem je najit již hotové prezentace a koutky rekreační matematiky za přispění těch dalších medií třebas i předem natočené kousky přednášek. Největší barierou je v tomto případě česky jazyk a pak neznalost těchto technologii i z mé strany. Vytvářet dobře hry, algoritmy na výhru online her jsou stále těžší a hlavně komplexní. A casu je tak málo. No, a to je vše co jsem vám dnes chtěl sdělit tak nezapomínejte i nakoupit i něco v našem e-shopu a brzo na viděnou jak na webu, tak na nějaké přednášce. Děkuji

Jarda Flejberk

Share
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someone