Články

Akce pro návštěvníky pražské ZOO

Nezapomínejte procvičovat i svůj mozek

Online media cvičí nebo degradují mozek? Mít možnost během pěti minut vědět co se děje na konci světa? Hrát hru byt v kontaktu s přáteli. Vyhrát tisíce anebo prohrát miliony? To je novy svět medii – online svět.   Online hry učí nás něco a dají se použít ve výuce? Ano je to takový předstupeň. Tak jako […]

Žádný komentář
140911_HaH_02m

Zlepšení koncentrace hraním online her? Ano!

Pozornost a soustředění, tedy koncentrace, patří mezi komplexní kognitivní funkce mozku a jsou zásadní pro lidské chování. Pozornost je selektivní proces, který nám umožňuje přijímat, zpracovat a zapamatovat si informace a vjemy kolem nás – externě, ale i interně – v rámci našeho myšlení. Není to stabilní, ale spíše pohyblivá dovednost. Stejně tak jako logické […]

Žádný komentář
Rubikova kostka

Rubikovou kostkou k mentálnímu zdraví

Stárnutím lidské populace dochází k obrovskému rozvoji nemocí, které dříve lidstvo vůbec netrápily. Krom mnoha jiných jsou velkým problémem poruchy pohybového aparátu, které však většinou lze vhodnou operací s případnou implantací umělé náhrady vyřešit. Horší a také mnohem závažnější jsou však potíže spojené s nervovou soustavou, jelikož ta má velmi omezené až vůbec žádné možnosti regenerace. A tak […]

Žádný komentář

 


Blog Jaroslava Flejberka na indes.cz

Blog: Jaroslav Flejberk

 • Stanislav Tvrdík alias ESTE (7. 5. 1947 - 28. 2. 2018) - 17.09.2018
  Tento rok v únoru zemřel největší sběratel hlavolamů a jejich tvůrce Stanislav Tvrdík. V padesátých letech ho jako kluka zaujaly křížovky a hádanky a ve svých 13 letech mu poprvé otiskli jeho první hádanku – rébus.  
 • XV. setkání sběratelů hlavolamů – Větřkovice 2017 - 25.10.2017
  Skvělá každoroční akce s mottem „Kdo si hraje, nezlobí a nestárne“. V malebné obci Větřkovice se po patnácté sešlo více jak 20 hlavolamistů se svými sbírkami. Setkání začalo již v sobotu 7.října 2017
 • 23. herní výstava hlavolamů a her - 07.09.2017
  23. herní výstavu Hry a hlavolamy na Novoměstské radnici v Praze, kde si můžete vyzkoušet převážnou část  našeho sortimentu v reálu. Koná se od středy 13. září do soboty 16.září. 
 • Nejbláznivější kostka co se prozatím vyrobila – SPARKa - 01.12.2016
  Ksotka od Rubika co se netočí. Až si na to zvyknete pomalu se naučíte šest her. Já mám za sebou jen tři hry spíše než hlavolamy a tady je spíše ochutnávka. Zajímá mne Váš názor zopakují se 80.tá léta? Nebo to je hračka jen pro 2016
 • Největší evropské mistrovství ve skládání Rubikovy kostky letos hostí pražský Radotín. - 12.06.2016
  Městská část Praha 16 – Radotín se stala místem pro Mistrovství Evropy v rychlostním skládání. Více jak 500 speedcuberů (mistrů v rychloskládání kostky) z 6-ti kontinentů a 44 zemí bude soutěžit v termínu od 15. do 17. 7.2016 
 • RUBIK - od neúspěchu k "vyprodanému" turnaji - 23.07.2015
  V roce 2005 jsem dostal nápad pořádat turnaj ve skládání Rubikovy kostky. Poslední světové mistrovství v roce 1984 skončilo pro nezájem médií takže opakování po 21 letech se zdálo býti nesmyslem.
 • Znáte ježky v kleci? Soutěž do 15.8.2015 - 14.06.2015
  Kdo rozpozná nejvíce ježků v kleci z fotografií dostane za odměnu skleněného od pana Zahradníka (plánek si bude muset dát dovnitř sám.-).  
 • Hlavolam Hanayama Galaxy - 18.02.2015
  Chcete se dozvědět něco více o novém hlavolamu Galaxy od firmy Hanayama? Přečtěte si, co si o jeho vzoru myslí RNDr. Jaroslav Flejberk. 
 • Hlavolamy: radost být zmatený - 02.02.2015
  Lidé byli vždy zmateni od začátku. A když to může znít jako nesmysl, může to být ve skutečnosti náš preferovaný stav bytí. Vzhledem k tomu, že první ohně musely být zapáleny postupem, jež nebyl pochopitelný pro všechny, pak zde máme určitě první řešení problémových úloh. Když byl jeden problém vyřešen, další byl vzápětí nalezen. A tak kousek po kousku jsme řešili problémy, a když se zdálo, že těch problémů už máme dost, a hádanky se úspěšně předávají z generace na generace tak chutě řešit spíše rostly než, že by zanikly. Každý problém vyžadoval stále více a více znalostí a řešení tak představovalo další potravu pro tělo.
 • ISIS - nový koncept hlavolamů - 10.11.2014
  Pod hlavolamy si obvykle představíte hádanku, oříšek. V lepším případě i mechanickou hračku pro děti. Ale není jen RUBIKOVA kostka a Ježek v kleci. Jsou i luxusní manažerské dárky. Tak užívejte na pohledu v mé sbírce.
 • Dřevěné hvězdice ve tvaru křížů - Burr puzzles - 31.10.2014
  Mechanické hlavolamy mají své kategorie. Zde je jedna z nich. Překvapivě nejčastěji řešená a obsahující od pouhých skládanek až umělecká díla.
 • Samopopisující se čísla - 12.10.2014
    Nebudeme se bavit o složité matematice. Ale výsledek pravděpodobně bude složitější, než většina z vás si dovede představit.   Taková čísla lze zadat minimálně třemi navzájem různými způsoby.
 • Prague Open 2014 - 14.09.2014
  První tak velká soutěž ve skládání Rubikovky přinesla úspěchy. Několik národních rekordů i prvního oficiálního Mistra speedcubingu 2014. Byli jsme při tom.  
 • Jak skládat Rubikovu kostku a podobné rotační hlavolamy? - 28.08.2014
  Rotační mechanické hlavolamy obvykle dostanete krásně zabalené v krabici. Všechny strany jsou stejně barevné a hlavolam se krásně hýbe. Co s tím pokud vám to někdo omylem rozhází?
 • Mistrovství v Rubikově kostce 2014 - Praha 2 Novoměstská radnice - 01.08.2014
  Nejúžasnější soutěž znovu v Praze. Přihlašujte se na webu World Cube Association. Už máme více jak 35 přihlášených závodníků (max. 60)
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someone