24. výstava HRY A HLAVOLAMY (2018)

Základní informace o 24. herní výstavě Hry a hlavolamy

Datum:  19. – 22. září 2018 (středa až sobota)

foto-vstup-na-vystavu-res
Vstup na výstavu z nádvoří Novoměstské radnice

Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2 (vejdete na dvůr a půjdete do lesklých kovových dveří vlevo vedle kavárny Neustadt).

Co vás čeká: velká herna deskových, společenských či karetních her, výstavy hlavolamů z celého světa, hlavolamové worskhopy a přednášky pro školy a dětské kolektivy, workshopy pro veřejnost… Když přijdete na úplně celou dobu, můžete si u nás hrát 40 hodin!

Otevírací doba:

  • středa 8.00 – 18.00 h
  • čtvrtek 8.00 – 18.00 h
  • pátek 8.00 – 20.00 h !!! – PRODLOUŽENÉ PÁTEČNÍ HRANÍ
  • sobota 10.00 – 18.00 h

Vstupné:

  • Plné: 90,-Kč
  • Snížené: 60,-Kč (děti do 15 let a držitelé karty EYCA)
  • Rodinné: 190,-Kč (2 dospělí + max 2 děti do 15 let)
  • Skupinové: 60,-Kč za osobu  (skupina – od 10 osob)
  • Pro volnočasové organizace pracující s dětmi zvláštní podmínky

POZOR! Vstupné nelze hradit platební kartou. Produkty na výstavě v některých případech ano – záleží na vystavovateli/prodejci.

 

PŘIJĎTE SE PODÍVAT NA NEJSTARŠÍHO JEŽKA V KLECI140911_HaH_15m

Největší zajímavostí k vidění na letošní výstavě bude nejstarší dochovaný model Ježka v kleci. Jedná se o hlavolam vyráběný v Brooklynu přibližně od roku 1895 pod názvem Trilby. Tohoto i mnoho dalších typů ježka v kleci uvidíte společně s dalšími zajímavými hlavolamy, které budou na výstavě k prohlédnutí.

SLEVA 10 % NA VSTUPNÉ DO DUHOVÉHO PARKU

Rozhýbejte nejen své mozkové závity, ale i tělo. Proto jsme pro vás domluvili 10% slevu v Duhovém parku. Stačí zadat při rezervaci vstupného na stránkách www.duhovypark.cz heslo „Hlavolamy“.

 

 

2018_hlavolamy-plakat-A4-web


Úvod
 | Program Pro skupiny | Partneři | Pro média

140911_HaH_48m 140911_HaH_24m
140911_HaH_02m 040
Výstava Hry a hlavolamy

Jak výstava probíhá?

Výstava je herní, interaktivní, zkrátka a dobře se připravte především na vyzkoušení her a hlavolamů na vlastní kůži. Pod vedením instruktorů si vybranou hru zahrajete a pak si ji můžete třeba za zvýhodněnou cenu rovnou koupit. Nebo si v herně můžete jen celý den hrát 😉

Dále budete mít jednu z mála příležitostí vidět rozsáhlou sbírku hlavolamů Josefa Hordiny – ježka v kleci v mnoha provedeních, Rubikovy kostky, nemožné objekty, japonské dřevěné hlavolamy i sbírku retro hlavolamů.

Herna deskových her

Největším lákadlem bude jistě velká herna deskových, společenských či karetních her.

Probíhá nepřetržitě všechny dny a u stolků bude možné si pod vedením herních instruktorů všechny představované hry vyzkoušet. Většinu her bude možné si na výstavě také za výhodnou cenu pořídit.
V pátek je herna prodloužena do 20 hodin, ostatní dny končí v 18 hodin.

 

Hlavolamový workshop pro veřejnost

Letos proběhnou dva otevřené hlavolamové workshopy pro veřejnost:

pátek 17:30 a sobota 15:00

Registrace předem není nutná, stačí mít koupenou vstupenku na výstavu.

Výstava hlavolamů

Uvidíte třeba sbírku Ježků v kleciVe vitrínách, ale i na hlavolamovém stole, si budou moci návštěvníci prohlédnout desítky mechanických hlavolamů, řadu z nich s možností koupě. Obchod Hry a hlavolamy bude mít na výstavě velmi zajímavé slevy. Objednejte si zboží předem a domluvte převzetí přímo na výstavě.

Vystavené hlavolamy budou především ze sbírky Josefa Hordiny (Mozkolam.cz), ale poprvé budou na výstavě k vidění i exponáty ze sbírky Stanislava Tvrdíka, významného sběratele a výrobce hlavolamů.

SKLÁDÁNÍ MOZAIKY Z RUBIKOVY KOSTKY

V pátek 21. září proběhne na výstavě skládání obrazce ze 150 Rubikových kostek.

SOUTĚŽ VE SKLÁDÁNÍ RUBIKOVY KOSTKY15301091396_c71b29d18b_b

Umíte skládat Rubikovu kostku? Přijďte porovnat svoje dovednosti s dalšími fanoušky tohoto známého hlavolamu. A kdy? V sobotu 22. září na výstavu Hry a hlavolamy (Praha, Novoměstská radnice). Soutěže ve skládání 3x3x3 a 2x2x2 začínají v 11 hodin.

 

LEGOROBOTIKA A ZÁBAVNÉ VĚDECKOTECHNICKÉ HRÁTKY

V pátek a sobotu se můžete těšit na workhopy a předvádění programovatelných robotů.

 

Úvod | Program Pro skupiny | Partneři | Pro média

600px_006_min

Přijďte na výstavu jako skupina (třída, družina, oddíl…) v odpoledních hodinách nebo o víkendu a získejte slevu! Platí od 10 osob. Čtěte dále.

Jako každý rok čeká na žáky, studenty, ale i členy volnočasových organizací velkolepá herna deskových a společenských her, výstava sbírek českých i zahraničních sběratelů hlavolamů,  a také řada doprovodných programů (přednášky, workshopy a další).

Letos probíhá výstava od středy do soboty, takže jsou tři všední dny, které můžete k návštěvě výstavy se třídou využít.

Pro školní třídy, skupiny a oddíly máme připraven ZAJÍMAVÝ A NAUČNÝ PROGRAM


1. část – HLAVOLAMOVÝ WORKSHOP Pro zájemce je připraven hlavolamový workshop, kde se seznámí s řadou hlavolamů a osobně si je pod vedením instruktora vyzkouší. Pro školy bude probíhat ve středu, čtvrtek a v pátek dopoledne. Je možné se ale domluvit na workshopu i v odpoledních hodinách nebo víkendech pro skupiny od 10 osob. Délka 30-45 minut.

2. část – PŘEDNÁŠKY

3. část – HERNA společenských, deskových a karetních her

4. část – VÝSTAVA hlavolamů

5. WORKSHOP NEUROVĚDY v pátek dopoledne


Programy pro školy se uskuteční ve všední dny (středa, čtvrtek a pátek). Pro skupiny nad 10 osob lze uplatnit skupinové vstupné.

Přijďte ve středu, čtvrtek nebo pátek odpoledne (od 14 hodin), případně v sobotu, a pro skupinu nad 10 osob (předem registrované skupiny) získejte ještě výhodnější vstupné.

Vstupné na výstavu pro DĚTSKÉ KOLEKTIVY a SKUPINY (10 a více účastníků)

STŘEDA až PÁTEK

8 – 14 hodin

od 14 hodin

– jen výstava

60,- Kč

30,- Kč

– s přednáškou (nebo workshopem)

80,- Kč

50,- Kč

– s přednáškou i workshopem

100,- Kč

70,- Kč

– dospělý doprovod (max 1-2 dospělí na 1 třídu)   zdarma   zdarma
SOBOTA
– jen výstava 60,- Kč

Na workshopy je třeba se předem objednat pomocí tohoto formuláře.


Reference

Dobrý den,

ráda bych vám jménem všech dětí a učitelek, které včera navštívily výstavu Hry a hlavolamy na Novoměstské radnici, poděkovala. Akce je skvěle připravená a zorganizovaná. Děti by nadšené, my učitelky jsme navíc ocenily vlídný přístup všech organizátorů k našim zlatíčkům :-)

Přeji mnoho dalších úspěchů!

S pozdravem

Mgr. Hedvika Mašková, vých. poradce, ZŠ Meteorologická


Bezvadná výstava, krásné hračky pro akční děti.


Líbilo se mi, že jsme si mohli vyzkoušet velké množství deskových her. Také se mi líbil stánek, kde prodával a ukazoval hlavolamy jeden starší pán z Říčan. Moc děkuji!


Výborná akce, pohráli si velcí a malí a načerpali jsme tipy na případné dárky.
Líbilo se mi, že jsme si mohli vyzkoušet jakoukoliv hru a hlavolam, kdykoliv jsme nevěděli, přidedl si k nám instruktor/ka a vysvětlili nám pravidla stolních her. Byli velice příjemní a usměvaví.


Líbilo se nám úplně vše. :)


Na výstavu jsem brala děti již potřetí. Určitě je to skvělý akce, která děti vždycky nadchne a dokonce byla inspirací k SOC (Strategie Mlsného kocoura), která se v oboru matematika umístila na 9. místě v celostátním kole.

Gymnázium Jana Palacha, Mělník


Zúčastnila jsem se poprvé a byla jsem nadšená. Aktivně se zapojily i děti, které jsou obvykle ve škole unuděné. Určitě budeme chodit opakovaně. Děkujeme za opravdu krásnou akci. 

ZŠ Květnového vítězství

040 140911_HaH_48m
Výstava Hry a hlavolamy 140911_HaH_24m
140911_HaH_02m

Úvod | Program Pro skupiny | Partneři | Pro média

HERNÍ PARTNEŘI – VYSTAVOVATELÉ

Albi_logo_nove-1500 mindok_logo_400
NOVÉ Logo_Piatnik_cmyk_300dpi
 Logo PEXI_cz Milujeme_Separe S BUBLINOU.CDR  MoS_Logo
lpgo3 Blackfire_CZ_logo_2017_CMYK
 Intellectus800 paluba-logo

Partneři

logo bar NR

Mediální partneři

Nase Praha
www-adam-cz Rodina a škola (Portál)
 banner DETI 13

Partneři

DuhovyPARK-dlouhe-BEZ-pozadi pionyr
 Česká rada dětí a mládeže  TOYS_RED

Úvod | Program Pro skupiny | Partneři | Pro média

 

Datum: 19. – 22. září 2018 (středa – sobota)
Místo:
Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2
Otevírací doba: středa a čtvrtek 8 – 18 h, pátek 8 – 20 h, sobota 10 – 18 h
Vstupné: plné 90 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 190 Kč, skupinové 60 Kč

Více informací na www.hryahlavolamy.cz/vystava
Promo fotografie naleznete na: http://bit.ly/1L3q5Ie

Tisková zpráva:

24. herní výstava HRY a HLAVOLAMY v Praze

Novoměstská radnice se v září na čtyři dny opět zaplní hlavolamy a deskovými hrami. Oblíbená výstava určená nejen pro děti, ale pro všechny fanoušky hádanek, hlavolamů a deskových her se bude konat 19. – 22. září 2018. V prostorné herně v historickém sále Novoměstské radnice na Karlově náměstí tak budou mít návštěvníci možnost si všechny hry vyzkoušet, s pravidly a výběrem hry poradí herní instruktoři. Lákadlem letošního roku bude nejstarší dochovaný model ježka v kleci z konce 19. století.

 Tradičně nejoblíbenější částí výstavy Hry a hlavolamy je velká herna deskových her, ta je v pátek proto opět prodloužena až do 20 hodin, aby si ji stihli všichni dostatečně užít. Představí se zde stovky nových, ale i léty prověřených deskových a společenských her. Najdou se mezi nimi hry vhodné pro malé děti, pro náročnější hráče i zábavné hry pro celou rodinu. Hry si mohou návštěvníci pod vedením herních instruktorů zahrát a zjistit, která je pro ně ta pravá. Vybranou hru nebo hlavolam si potom mohou za výhodných podmínek také hned koupit.

Největší zajímavostí k vidění na letošní výstavě bude nejstarší dochovaný model Ježka v kleci. Jedná se o hlavolam vyráběný v Brooklynu přibližně od roku 1895 pod názvem Trilby. Tohoto i mnoho dalších typů ježka v kleci uvidíte společně s dalšími zajímavými hlavolamy, které budou na výstavě k prohlédnutí.

Výstava má řadu doprovodných aktivit. Po loňském pozitivním ohlasu proběhnou opět dva hlavolamové workshopy pro veřejnost, jeden v pátek večer, druhý v sobotu odpoledne. Představí se výrobci i prodejci hlavolamů, hráči piškvorek a nadchnou určitě i aktivity Mozkoherny, kde ovládáte kuličku a další přístroje silou mysli, magnetické stavebnice nebo sestavování robotů a vědeckotechnické vzdělávání.

Kontakty:
Produkce akce + kontakt pro média:
Mgr. Jana Ptáčková,  tel.: + 420 739 452 136, e-mail: ptackova@rain.cz

Výstavu pořádá: RAIN.cz, Daliborova 22a, 102 00 Praha 10
Odborný garant výstavy: RNDr. Jaroslav Flejberk

………………………………………………………………………………………………………………..

 

Výstava Hry a hlavolamy

Pavel Hofrichter – ředitel výstavy

Výstava Hry a hlavolamy

Jaroslav Flejberk – sběratel hlavolamů, patron výstavy

040 140911_HaH_48m
Výstava Hry a hlavolamy 140911_HaH_24m
140911_HaH_02m

Úvod | Program Pro skupiny | Partneři | Pro média

Místo konání: 

Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2 (vejdete na dvůr a půjdete do lesklých kovových dveří vlevo vedle kavárny Neustadt).

foto-vstup-na-vystavu-res

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výstavu pořádá: 

RAIN.cz, Daliborova 22a, 102 00 Praha 10 (www.rain.cz)

 

Fili small 1.1.1

Kontaktní osoba:

Mgr. Jana Ptáčková,  tel.: + 420 739 452 136, e-mail: ptackova@rain.cz

Výstava Hry a hlavolamy

Odborný garant výstavy: 

RNDr. Jaroslav Flejberk

Share
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someone