23. herní výstava HRY A HLAVOLAMY v Praze

Základní informace o 23. herní výstavě Hry a hlavolamy

Datum:  13. – 16. září 2017 (středa až sobota)

Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

Co vás čeká: velká herna deskových, společenských či karetních her, výstavy hlavolamů z celého světa, hlavolamové worskhopy a přednášky pro školy a dětské kolektivy, workshopy pro veřejnost… Když přijdete na úplně celou dobu, můžete si u nás hrát 40 hodin!

Otevírací doba:

  • středa 8.00 – 18.00 h
  • čtvrtek 8.00 – 18.00 h
  • pátek 8.00 – 20.00 h !!!
  • sobota 10.00 – 18.00 h

Vstupné:

  • Plné: 90,-Kč
  • Snížené: 60,-Kč (děti do 15 let a držitelé karty EYCA)
  • Rodinné: 190,-Kč (2 dospělí + max 2 děti do 15 let)
  • Skupinové: 60,-Kč za osobu  (skupina – od 10 osob)
  • Pro volnočasové organizace pracující s dětmi zvláštní podmínky

Aktuality:

Z deskových her, které se na výstavě představí, jmenujme například Kingdomino, hru, která letos získala mezinárodní cenu Spiel des Jahres, a také hru ICE COOL: Ledová škola, která byla oceněna v kategorii her pro děti. Představí se také další letošní novinky – první hra z trilogie CENTURY s názvem Cesta koření, hned dvě stolní únikové hry Únikovka a Exit nebo hra Rudolf II., navazující na loňský úspěch hry o Karlu IV., herní napětí doplní oblíbená hra Cortex spojující postřeh, rychlost a logiku.

 

logo_portal_intVyužijte slevovou akci od nakladatelství Portál

Nakupujte vybrané knihy s hádankami a hlavolamy v době výstavy se slevou.

Portal-slevova-akce-s1 Portal-slevova-akce-s2

 


Úvod
 | Program Pro skupiny | Partneři | Pro média

140911_HaH_48m 140911_HaH_24m
140911_HaH_02m 040
Výstava Hry a hlavolamy

Herna deskových her

Největším lákadlem bude jistě velká herna deskových, společenských či karetních her.

Probíhá nepřetržitě všechny dny a u stolků bude možné si pod vedením herních instruktorů všechny představované hry vyzkoušet. Většinu her bude možné si na výstavě také za výhodnou cenu pořídit.
V pátek je herna prodloužena do 20 hodin, ostatní dny končí v 18 hodin.

 

Science show – VIDA centrum Brno

Vytěž princip

Ve všední dny se v rámci dopoledního programu uskuteční na nádvoří science show věnovaná principům rovnováhy.

Od středy do pátku bude VIDA centrum po celý den k dispozici i v hlavním sále a budete si zde moci vyzkoušet zajímavé fyzikální pokusy.

Piškvorkové mistrovstvílogo_pisqworky_pruhledne

Dalším doplňkem programu je luštění piškvorek na stánku celostátní soutěže Pišqworky. Najdete je také v hlavním sále.

Hlavolamový workshop pro veřejnost

Bude se konat hned dvakrát, vždy v kapli (vchod z hlavního sálu). Délka trvání cca 1 hodina. 

1. v pátek v 18 hodin
2. v sobotu v 15 hodin

Registrace předem není nutná, stačí mít koupenou vstupenku na výstavu.

Skládání Rubikovy kostky s mistry

V pátek od 15 hodin se uskuteční uzavřený workshop, který bude trvat hodinu.

Zeptejte se mistrů v Rubikovce – V době v pátek od cca 17 hodin bude možné lektory vyhledat (ptejte se u stánku s hlavolamy na chodbě před hlavním sálem) a zeptat se na to, co vás ohledně „Rubikovky“ zajímá. Podobně to bude probíhat i v sobotu.

Výstava hlavolamů

Ve vitrínách, ale i na hlavolamovém stole, si budou moci návštěvníci prohlédnout desítky mechanických hlavolamů, řadu z nich s možností koupě. Obchod Hry a hlavolamy bude mít na výstavě velmi zajímavé slevy. Objednejte si zboží předem a domluvte převzetí přímo na výstavě.

HERNÍ KOUTEK BIO BLO640149

V jednoduchosti a barevnosti je síla… takže se na výstavě těšte na herní koutek se stavebnicí BIO BLO od Piatniku. Barevné kostičky z ekologického materiálu připomínající trochu oplatky a trochu včelí plástve podněcují dětskou kreativitu.

 

 

Uvidíte třeba sbírku Ježků v kleci

Uvidíte třeba sbírku Ježků v kleci

Úvod | Program Pro skupiny | Partneři | Pro média

600px_006_min

Přijďte na výstavu jako skupina (třída, družina, oddíl…) v odpoledních hodinách nebo o víkendu a získejte slevu! Platí od 10 osob. Čtěte dále.

Jako každý rok čeká na žáky, studenty, ale i členy volnočasových organizací velkolepá herna deskových a společenských her, výstava sbírek českých i zahraničních sběratelů hlavolamů,  a také řada doprovodných programů (přednášky, workshopy a další).

Letos probíhá výstava od středy do soboty, takže jsou tři všední dny, které můžete k návštěvě výstavy se třídou využít.

Pro školní třídy, skupiny a oddíly máme připraven ZAJÍMAVÝ A NAUČNÝ PROGRAM


1. část – MATEMATIKA NÁS BAVÍ či HLAVOLAMY VÁŽNĚ I NEVÁŽNĚ19m

Pod vedením zkušeného lektora si děti nenásilnou formou vyzkoušejí luštění logických úloh, zábavných hádanek a vyzkouší si hry založené na matematických principech. Úkoly jsou zcela nové (tak aby účastníci loňské přednášky neřešili to samé).

Zároveň se dozvědí zajímavé informace ze světa hlavolamů. Co všechno je vlastěn hlavolam?

Pro školy bude probíhat ve středu, čtvrtek a v pátek. Délka 30-45 minut.

2. část – HLAVOLAMOVÝ WORKSHOP Pro zájemce je připraven hlavolamový workshop, kde se seznámí s řadou hlavolamů a osobně si je pod vedením instruktora vyzkouší. Pro školy bude probíhat ve čtvrtek a v pátek dopoledne. Je možné se ale domluvit na workshopu i v odpoledních hodinách nebo víkendech pro skupiny od 10 osob. Délka 30-45 minut.

3. část – HERNA společenských, deskových a karetních her

4. část – VÝSTAVA hlavolamů


Přednášky pro školy se uskuteční ve všední dny (středa, čtvrtek a pátek). Pro skupiny nad 10 osob lze uplatnit skupinové vstupné.

Přijďte ve středu, čtvrtek nebo pátek odpoledne (od 14 hodin), případně v sobotu, a pro skupinu nad 10 osob (předem registrované skupiny) získejte ještě výhodnější vstupné.

Máte-li zájem přijít k nám na výstavu, stačí vyplnit Formulář pro skupiny (tam si i vyberete přednášku či worskhop a termín, kdy chcete přijít). Rádi vám sdělíme bližší informace na e-mailu: vystava@rain.cz Věříme, že pro žáky i studenty bude tato zajímavá akce přínosná a pomůže jim v rozvoji logického myšlení, vnímání prostoru, soustřední, strategii a procvičí jejich paměť i počty.

Vstupné na výstavu pro DĚTSKÉ KOLEKTIVY a SKUPINY (10 a více účastníků)

STŘEDA až PÁTEK

8 – 14 hodin

od 14 hodin

– jen výstava

60,- Kč

30,- Kč

– s přednáškou (nebo workshopem)

80,- Kč

50,- Kč

– s přednáškou i workshopem

100,- Kč

70,- Kč

– dospělý doprovod (max 1-2 dospělí na 1 třídu)   zdarma   zdarma
SOBOTA
– jen výstava 60,- Kč

 


Reference

Dobrý den,

ráda bych vám jménem všech dětí a učitelek, které včera navštívily výstavu Hry a hlavolamy na Novoměstské radnici, poděkovala. Akce je skvěle připravená a zorganizovaná. Děti by nadšené, my učitelky jsme navíc ocenily vlídný přístup všech organizátorů k našim zlatíčkům :-)

Přeji mnoho dalších úspěchů!

S pozdravem

Mgr. Hedvika Mašková, vých. poradce, ZŠ Meteorologická


Bezvadná výstava, krásné hračky pro akční děti.


Líbilo se mi, že jsme si mohli vyzkoušet velké množství deskových her. Také se mi líbil stánek, kde prodával a ukazoval hlavolamy jeden starší pán z Říčan. Moc děkuji!


Výborná akce, pohráli si velcí a malí a načerpali jsme tipy na případné dárky.
Líbilo se mi, že jsme si mohli vyzkoušet jakoukoliv hru a hlavolam, kdykoliv jsme nevěděli, přidedl si k nám instruktor/ka a vysvětlili nám pravidla stolních her. Byli velice příjemní a usměvaví.


Líbilo se nám úplně vše. :)


Na výstavu jsem brala děti již potřetí. Určitě je to skvělý akce, která děti vždycky nadchne a dokonce byla inspirací k SOC (Strategie Mlsného kocoura), která se v oboru matematika umístila na 9. místě v celostátním kole.

Gymnázium Jana Palacha, Mělník


Zúčastnila jsem se poprvé a byla jsem nadšená. Aktivně se zapojily i děti, které jsou obvykle ve škole unuděné. Určitě budeme chodit opakovaně. Děkujeme za opravdu krásnou akci. 

ZŠ Květnového vítězství

040 140911_HaH_48m
Výstava Hry a hlavolamy 140911_HaH_24m
140911_HaH_02m

Úvod | Program Pro skupiny | Partneři | Pro média

HERNÍ PARTNEŘI – VYSTAVOVATELÉ

Dino Toys Mindok
Piatnik Albi
vida-small logo_pisqworky_pruhledne

Partneři

logo bar NR

Mediální partneři

Nase Praha
www-adam-cz Rodina a škola (Portál)
 logo_casostroj2  www_hrajeme_cz
   s-detmi-v-praze-logo
Orisek-logo ZZ_1b
 Junior new logotyp

Partneři

Karty mládeže EYCA Česká rada dětí a mládeže pionyr
 TOYS_RED

Úvod | Program Pro skupiny | Partneři | Pro média

23. herní výstava HRY a HLAVOLAMY v Praze

Čtyři dny plné her a hlavolamů na Novoměstské radnici

Oblíbená výstava určená nejen pro děti, ale pro všechny fanoušky hádanek, hlavolamů a deskových her se bude v centru Prahy konat 13. – 16. září. K vidění i vyzkoušení zde budou nejrůznější hlavolamy a deskové hry od předních českých výrobců a distributorů. V prostorné herně v historickém sále Novoměstské radnice na Karlově náměstí tak budou mít návštěvníci možnost si všechny hry vyzkoušet, s pravidly a výběrem hry poradí herní instruktoři.

 „Velká herna deskových her je tradičně nejoblíbenější částí výstavy, v pátek je proto herna opět prodloužena až do 20 hodin,“ láká na výstavu její ředitel Pavel Hofrichter a dodává, že se zde představí kolem stovky nových, ale i léty prověřených deskových a společenských her. Najdou se mezi nimi hry vhodné pro malé děti, pro náročnější hráče i zábavné hry pro celou rodinu. „Chceme, aby si návštěvníci výstavy mohli všechny hry vyzkoušet a zjistit, která je pro ně ta pravá. Vybranou hru nebo hlavolam si potom mohou koupit či přát pod stromeček,“ přibližuje jedinečnost výstavy její produkční Aleš Kužílek.

Z deskových her, které se na výstavě představí, jmenujme například Kingdomino, hru, která letos získala mezinárodní cenu Spiel des Jahres, a také hru ICE COOL: Ledová škola, která byla oceněna v kategorii her pro děti. Představí se také další letošní novinky – první hra z trilogie CENTURY s názvem Cesta koření, hned dvě stolní únikové hry Únikovka a Exit nebo hra Rudolf II., navazující na loňský úspěch hry o Karlu IV.

Výstava má řadu doprovodných aktivit. Letos proběhnou hned dva hlavolamové workshopy pro veřejnost, jeden v pátek večer, druhý v sobotu odpoledne. V pátek a sobotu bude navíc možné se od mistrů ve skládání Rubikovy kostky seznámit se základními principy a triky. Se svou zábavnou science show a pokusy se ve všední dny představí brněnské VIDA centrum, po celou dobu si budou moci návštěvníci vyzkoušet svoje dovednosti v hraní piškvorek.

Datum: 13. – 16. září 2017 (středa – sobota)
Místo:
Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2
Otevírací doba: středa a čtvrtek 8 – 18 h, pátek 8 – 20 h, sobota 10 – 18 h
Vstupné: plné 90 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 190 Kč, skupinové 60 Kč

Více informací na www.hryahlavolamy.cz/vystava
Promo fotografie naleznete na: http://bit.ly/1L3q5Ie

 

Výstavu pořádá: RAIN.cz, Štěrboholská 237/6, 102 00 Praha 10

Kontakty:
Média: Jana Ptáčková, tel.: + 420 739 452 136, e-mail: ptackova@rain.cz
Produkce akce: Aleš Kužílek,  tel.: + 420 777 092 269, e-mail: kuzilek@rain.cz

Výstavu pořádá: RAIN.cz, Štěrboholská 237/6, 102 00 Praha 10
Odborný garant výstavy: RNDr. Jaroslav Flejberk

………………………………………………………………………………………………………………..

 

Výstava Hry a hlavolamy

Pavel Hofrichter – ředitel výstavy

Výstava Hry a hlavolamy

Jaroslav Flejberk – sběratel hlavolamů, patron výstavy

040 140911_HaH_48m
Výstava Hry a hlavolamy 140911_HaH_24m
140911_HaH_02m

Úvod | Program Pro skupiny | Partneři | Pro média

Share
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someone