22. herní výstava HRY A HLAVOLAMY v Praze

Základní informace o 22. herní výstavě Hry a hlavolamy

Datum:  21. – 24. září 2016 (Pozor, tentokrát středa až sobota)

Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

Co vás čeká: velká herna deskových, společenských či karetních her, výstavy hlavolamů z celého světa, hlavolamové worskhopy a přednášky pro školy a dětské kolektivy, workshopy pro veřejnost… Když přijdete na úplně celou dobu, můžete si u nás hrát 40 hodin!

Otevírací doba:

 • středa 8.00 – 18.00 h
 • čtvrtek 8.00 – 18.00 h
 • pátek 8.00 – 20.00 h !!!
 • sobota 10.00 – 18.00 h

Vstupné:

 • Plné: 90,-Kč
 • Snížené: 60,-Kč
 • Rodinné: 190,-Kč (2 dospělí + max 2 děti do 15 let)
 • Skupinové: 60,-Kč za osobu  (skupina – od 10 osob)
 • Pro volnočasové organizace pracující s dětmi zvláštní podmínky viz Pro skupiny
140911_HaH_48m 140911_HaH_24m
140911_HaH_02m 040
Výstava Hry a hlavolamy

 • středa až pátek: Workshopy a přednášky pro školy
 • středa 15 hodin: Workshop pro učitele
 • pátek 17 hodin: Hlavolamový workshop pro veřejnost

Herna deskových her

Největším lákadlem bude jistě velká herna deskových, společenských či karetních her.

Probíhá nepřetržitě všechny dny a u stolků bude možné si pod vedením herních instruktorů všechny představované hry vyzkoušet. Většinu her bude možné si na výstavě také za výhodnou cenu pořídit.
V pátek je herna prodloužena do 20 hodin, ostatní dny končí v 18 hodin.

 

Hlavolamový workshop pro veřejnost

V pátek od 17 hodin se bude konat hlavolamový workshop pro veřejnost. Účast je v rámci vstupného zdarma, počet míst bude ale omezen. Rezervace hodinu před workshopem na pokladně výstavy.

 

Výstava hlavolamů

Ve vitrínách, ale i na hlavolamovém stole, si budou moci návštěvníci prohlédnout desítky mechanických hlavolamů, řadu z nich s možností koupě. Obchod Hry a hlavolamy bude mít na výstavě velmi zajímavé slevy. Objednejte si zboží předem a domluvte převzetí přímo na výstavě.

 

Workshop pro učitele: JAK ZAPOJIT HLAVOLAMY DO VÝUKY

Workshop pro učitele s možností konzultací s RNDr. Jaroslavem Flejberkem (matematik,  spoluzakladatel MENSA ČR, sběratel hlavolamů a odborník na deskové hry).

STŘEDA 21. září 2016, 15 hodin na výstavě Hry a hlavolamy.

Po předchozí registraci na emailu turkova@rain.cz je vstup pro učitele na program i výstavu zdarma.

 

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA S RNDr. JAROSLAVEM FLEJBERKEM

Prohlídka se sběratelem a znalcem hlavolamů Jaroslavem Flejberkem se bude konat v sobotu 24. září od 11 hodin. Sraz u pokladny výstavy.

Uvidíte třeba sbírku Ježků v kleci

Uvidíte třeba sbírku Ježků v kleci

 

600px_006_min

Přijďte na výstavu jako skupina (třída, družina, oddíl…) v odpoledních hodinách nebo o víkendu a získejte slevu! Platí od 10 osob. Čtěte dále.

Jako každý rok čeká na žáky, studenty, ale i členy volnočasových organizací velkolepá herna deskových a společenských her, výstava sbírek českých i zahraničních sběratelů hlavolamů,  a také řada doprovodných programů (přednášky, workshopy a další).

Letos probíhá výstava od středy do soboty, takže jsou tři všední dny, které můžete k návštěvě výstavy se třídou využít.

Formulář pro registraci skupin:  REGISTRACE SKUPIN

Pro školní třídy, skupiny a oddíly máme připraven ZAJÍMAVÝ A NAUČNÝ PROGRAM


1. část – MATEMATIKA NÁS BAVÍ či HLAVOLAMY VÁŽNĚ I NEVÁŽNĚ19m

Pod vedením zkušeného lektora si děti nenásilnou formou vyzkoušejí luštění logických úloh, zábavných hádanek a vyzkouší si hry založené na matematických principech. Úkoly jsou zcela nové (tak aby účastníci loňské přednášky neřešili to samé).

Zároveň se dozvědí zajímavé informace ze světa hlavolamů. Co všechno je vlastěn hlavolam?

Pro školy bude probíhat ve středu, čtvrtek a v pátek. Délka 30-45 minut.

2. část – HLAVOLAMOVÝ WORKSHOP Pro zájemce je připraven hlavolamový workshop, kde se seznámí s řadou hlavolamů a osobně si je pod vedením instruktora vyzkouší. Pro školy bude probíhat ve čtvrtek a v pátek dopoledne. Je možné se ale domluvit na workshopu i v odpoledních hodinách nebo víkendech pro skupiny od 10 osob. Délka 30-45 minut.

3. část – HERNA společenských, deskových a karetních her

4. část – VÝSTAVA hlavolamů


Přednášky pro školy se uskuteční ve všední dny (středa, čtvrtek a pátek). Pro skupiny nad 10 osob lze uplatnit skupinové vstupné.

Přijďte ve středu, čtvrtek nebo pátek odpoledne (od 14 hodin), případně v sobotu, a pro skupinu nad 10 osob (předem registrované skupiny) získejte ještě výhodnější vstupné (50% sleva).

Máte-li zájem přijít k nám na výstavu, stačí vyplnit Formulář pro skupiny. (tam si i vyberete přednášku či worskhop a termín, kdy chcete přijít). Rádi vám sdělíme bližší informace na e-mailu: vystava@rain.cz Věříme, že pro žáky i studenty bude tato zajímavá akce přínosná a pomůže jim v rozvoji logického myšlení, vnímání prostoru, soustřední, strategii a procvičí jejich paměť i počty.

Vstupné na výstavu pro DĚTSKÉ KOLEKTIVY a SKUPINY (10 a více účastníků)

středa až pátek

8 – 14 hodin

od 14 hodin

– jen výstava

60,- Kč

30,- Kč

– s přednáškou (nebo workshopem)

80,- Kč

50,- Kč

– s přednáškou i workshopem

100,- Kč

70,- Kč

– dospělý doprovod zdarma

 


Reference

Dobrý den,

ráda bych vám jménem všech dětí a učitelek, které včera navštívily výstavu Hry a hlavolamy na Novoměstské radnici, poděkovala. Akce je skvěle připravená a zorganizovaná. Děti by nadšené, my učitelky jsme navíc ocenily vlídný přístup všech organizátorů k našim zlatíčkům :-)

Přeji mnoho dalších úspěchů!

S pozdravem

Mgr. Hedvika Mašková, vých. poradce, ZŠ Meteorologická


Bezvadná výstava, krásné hračky pro akční děti.


Líbilo se mi, že jsme si mohli vyzkoušet velké množství deskových her. Také se mi líbil stánek, kde prodával a ukazoval hlavolamy jeden starší pán z Říčan. Moc děkuji!


Výborná akce, pohráli si velcí a malí a načerpali jsme tipy na případné dárky.
Líbilo se mi, že jsme si mohli vyzkoušet jakoukoliv hru a hlavolam, kdykoliv jsme nevěděli, přidedl si k nám instruktor/ka a vysvětlili nám pravidla stolních her. Byli velice příjemní a usměvaví.


Líbilo se nám úplně vše. :)

040 140911_HaH_48m
Výstava Hry a hlavolamy 140911_HaH_24m
140911_HaH_02m

CENÍK VSTUPNÉHO

Vstupné na výstavu STANDARDNÍ

Plné

90,- Kč

Snížené (děti do 15 let, senioři nad 60 let, držitelé karty mládeže EYCA)

60,- Kč

Skupinové (nad 10 lidí)

60,- Kč

Rodinné (2+3)

190,- Kč

Vstupné na výstavu pro DĚTSKÉ KOLEKTIVY a SKUPINY (10 a více účastníků)

středa až pátek

8 – 14 hodin

od 14 hodin

– jen výstava

60,- Kč

30,- Kč

– s přednáškou (nebo workshopem)

80,- Kč

50,- Kč

– s přednáškou i workshopem

100,- Kč

70,- Kč

– dospělý doprovod zdarma

HERNÍ PARTNEŘI – VYSTAVOVATELÉ

Dino Toys Mindok
Piatnik Albi
Boffin Geomag

Partneři

logo bar NR

Mediální partneři

Nase Praha  Adam.cz kapesní katalog
Borovice.cz  Rodina a škola (Portál) iprague-logo

Partneři

Karty mládeže EYCA Česká rada dětí a mládeže pionyr

Tisková zpráva
………………………………………………………………………………………………………………..

22. herní výstava HRY a HLAVOLAMY v Praze

Čtyři dny plné zábavy pro děti i dospělé

V termínu 21. – 24. září 2016 proběhne na Novoměstské radnici v Praze 2 již 22. herní výstava HRY A HLAVOLAMY. Návštěvníci z řad dětí i dospělých se mohou těšit především na stovky deskových a společenských her a výstavu mechanických hlavolamů. Připravena je i řada doprovodných programů, například přednášky a workshopy pro školy, dětské skupiny i veřejnost, turnaje a soutěže nebo hraní s tzv. chytrými stavebnicemi.

Výstava je určena dětem i dospělým, kteří si rádi hrají a dají při tom přednost „deskovkám“ před tablety a počítači. „Tradičně nejoblíbenější je na celé výstavě velká herna deskových her, kam můžete přijít ráno a hrát si třeba celý den v kuse. Po loňském úspěchu prodlužujeme opět páteční hernu až do 20 hodin,“ láká na výstavu její ředitel Pavel Hofrichter. V prostorné herně v historických prostorách Novoměstské radnice se během čtyř dnů, kdy výstava probíhá, představí kolem stovky nových, ale i léty prověřených deskových a společenských her. Pravidla her návštěvníkům ochotně vysvětlí herní instruktoři, kteří poradí i s výběrem hry. „Existují různé hry – rychlé postřehové, strategické, zábavné párty hry nebo logické hry. Každá je určena pro jinou věkovou kategorii, hry mají své obtížnosti, jsou vhodné pro jiné příležitosti. Chceme, aby si návštěvníci výstavy mohli všechny hry vyzkoušet a zjistit, která je pro ně ta pravá. Vybranou hru nebo hlavolam si potom mohou koupit či přát pod stromeček,“ přibližuje jedinečnost výstavy její produkční Aleš Kužílek. Na výstavě bude možné si hry i hlavolamy koupit za výhodné ceny a v předstihu tak zajistit třeba vánoční dárky.

Výstava má řadu doprovodných aktivit. Velmi vyhledávané jsou přednášky a workshopy pro školní skupiny a dětské kolektivy, na které se musí zájemci registrovat předem prostřednictvím webových stránek. Letos proběhne v pátek vpodvečer také hlavolamový workshop pro veřejnost. Dále se představí Asociace mladých debrujárů, kteří se zaměřují na hrátky s fyzikou a chemií pro děti a na výstavě předvedou něco ze svých dovedností. Tvořivým doplňkem bude jistě pro děti i dospělé herna magnetické stavebnice Geomag nebo z elektronické stavebnice Boffin. Navíc proběhne během soboty mistrovství ČR v logické karetní hře s prvky fantasy Wizard.

O zábavu bude tedy postaráno, zapište si termín do svých diářů. Pozor, letos se výstava koná od středy do soboty. Také termín je až koncem září, v době, kdy pomine ruch začátku školního roku.

Datum: 21. – 24. 9. 2016 (středa – sobota)
Místo:
Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2
Otevírací doba: středa a čtvrtek 8 – 18 h, pátek 8 – 20 h, sobota 10 – 18 h
Vstupné: plné 90 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 190 Kč, skupinové 60 Kč

TISKOVÁ KONFERENCE k výstavě se koná v úterý 20.9.2016 od 11 hodin v Konšelském salonku Novoměstské radnice (vstup z Mázhausu). Na TK se představí zástupci pořadatele i vystavujících herních firem a představí novinky v programu i sortimentu. Akreditace u Mgr. Jany Ptáčkové, viz níže.

Více informací na www.hryahlavolamy.cz/vystava
Promo fotografie naleznete na: http://bit.ly/1L3q5Ie

Kontakty:
Média: Jana Ptáčková, tel.: + 420 739 452 136, e-mail: ptackova@rain.cz
Produkce akce: Aleš Kužílek,  tel.: + 420 777 092 269, e-mail: kuzilek@rain.cz

Výstavu pořádá: RAIN.cz, Štěrboholská 237/6, 102 00 Praha 10
Odborný garant výstavy: RNDr. Jaroslav Flejberk

………………………………………………………………………………………………………………..

 

Výstava Hry a hlavolamy

Pavel Hofrichter – ředitel výstavy

Výstava Hry a hlavolamy

Jaroslav Flejberk – sběratel hlavolamů, patron výstavy

040 140911_HaH_48m
Výstava Hry a hlavolamy 140911_HaH_24m
140911_HaH_02m

Podrobnosti k programu | Partneři akce | Ceník vstupného| Programy pro školy a skupiny

Share
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someone