14. VÝSTAVU Z CYKLU HRY A HLAVOLAMY

Datum: 11. – 13. 9. 2008

Místo: sál Elektra, Kulturní dům Vltavská (Bubenská 1, Praha 7; stanice metra C – Vltavská)

Výstava z cyklu HRY A HLAVOLAMY je největší ve svém oboru a návštěvníci této jedinečné události se mohou již počtrnácté seznámit s novinkami ze světa her, hlavolamů a žonglování. Na výstavě si přijdou na své hravé děti, zvídaví rodiče, milovníci deskových a společenských her a v neposlední řadě vášniví řešitelé rébusů a hlavolamů.

Doprovodný program:

  • Velkolepá herna moderních společenských, deskových i karetních her
  • „Od Platóna k Newtonovi“ – přednáška pro školy RNDr. Jaroslava Flejberka (čtvrtek a pátek dopoledne)
  • „Síň sběratelů“ – setkání sběratelů hlavolamů (sobota)
  • „Kdo si hraje, nezlobí“ – workshop pro vedoucí herních klubů a dětských kolektivů

Člověk je hravý tvor a deskové hry se stávají stále oblíbenější kratochvílí dětí i dospělých. Moderní deskové, společenské, logické i strategické hry promění váš stůl v jiný svět a slibují zábavu a dobrodružství každý den. Mezi novinkami, které se představily na 14. Výstavě z cyklu HRY A HLAVOLAMY byly například hry Ubongo, Théby, Cabo da Roca, Aktivity Original 2, logické ThinkFun nebo strategické Kámen, zbraně, papír či San Juan. Z karetních her čekaly na návštěvníky např. hry Tik Tak Bum, Bang! – Střela, Švábí salát a samozřejmě také sběratelské karty.

Odborným garantem výstavy byl matematik a spoluzakladatel MENSY ČR RNDr. Jaroslav Flejberk, který se řadí mezi nejvýznamnější sběratele hlavolamů u nás a je uznávaným znalcem společenských her. Jeho sbírka čítá více než 7000 hlavolamů a velká část z nich potrápí i vaši šedou kúru mozkovou.

Share
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someone